KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12944527
nr 1294 4527
Karl Dahlqvist
(1900-1971), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1950. Olja på pannå, 90x60 cm
Karl Dahlqvist, svensk målare och skulptör född 1900 i Stockholm, död 1971.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 2 december 2019
kl 20:54:22
150 kr
Karl Dahlqvist
Läs mer om Karl Dahlqvist